LK Kamenné stavby

Kamenné klenby

Při pohledu na různé stavby nebo prvky se až zatají dech. O to více, když víte, že za stavbou stojí přírodní materiál, který vytváří jedinečný design.

Kamenná klenba

Stavba kamenné klenby na zakázku

Kamenná klenba může být vestavěna do kamenné zdi, kde může sloužit jako designový prvek. Dále se klenby nejčastěji využívají nad vstupem do budovy, u bran nebo sklepů

Kamenná zeď s klenbami

Pokud bychom trochu zapátrali v historii, tak se musíme podívat i do starého Říma, kde v podstatě klenby mají svůj počátek. Jde z hlediska statiky o velmi dokonalé uspořádání kamenných kousků. V podstatě se síla efektivně rozkládá v konstrukci po celé své ploše. Přirozeně, že opět vydrží i tisíce let. Důkazem jsou opět historické budovy s vchodovou klenbou nebo kamenné zdi s výklenky. Také můžeme na různých místech obdivovat staré tunely, či jiná místa, která jsou zdobena právě kamennou klenbou.

Klenby se dají vytvarovat prakticky do všech míst, která chcete nějakým způsobem designově zvýraznit. Není problém tento prvek zakomponovat do kamenné zdi ve vaší zahradě a případně využít i v kombinaci dalšího materiálu, kterým je dřevo. V podstatě obě dvě složky se do zahrad nebo parků hodí, protože zcela přirozeně podpoří krajinný ráz.

Kamenné klenby vyhotovíme podle vaší zakázky přesně na míru a nemusí se jednat jen o kamenné zídky. Rovněž si umíme poradit i se vstupy do místností, budov nebo sklepů či jiných prostorů. Pokud si vaše budova zachovává jistý historický vzhled, rádi ho podpoříme vhodným a odolným materiálem.

Zaujala vás naše nabídka?

V případě zájmu o naši službu nás neváhejte kontaktovat. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích Instagram nebo Facebook.

Kam dál?