LK Kamenné stavby

Kamenná zeď na zakázku

Kámen patří k jednomu z nejkrásnějších stavebních materiálu a proto je velmi oblíbeny při stavbě kamenných zídek. Kamenná zeď na sucho je jednou z naších hlavních specializací. Skladba kamenné zdi může být různá a závisí na druhu kamene. Stavíme z velmi odolných, přitom dobře opracovatelných materiálů.

Suchá kamenná zeď

Kamenná zeď na sucho

Jde o tradiční způsob stavby kamenné zdi bez viditelné betonové spáry. Patří mezi oblíbené prvky zahradní architektury. Často se používá ke zpevnění terénu. Suchá kamenná zeď může sloužit jako opěrná zeď z přírodního kamene, jejíž předností je přírodní vzhled a dekorativnost.

 

Opěrná zeď

U opěrných zdí se velmi často používá beton či jiné pojivo pro dosažení větší pevnosti při zatížení. Skladba zdi i výběr kamene je na přání zákazníka. Opěrné zdi slouží ke zpevnění terénu a k zabránění sesuvu půdy.

Kamenná zeď opěrná
Volně stojící kamenná zeď

Oboustranná pohledová kamenná zeď

Základ zídky se nejčastěji staví ze ztraceného bednění, které se po vylití betonem obloží kamenem na přání zákazníka. Volně stojící zdi mají široké využití: například jako ploty, dekorační stěny, vymezení hranice pozemku nebo pro instalaci elektrické brány.

Kamenný obklad

Zákazník si vybere přírodní kámen na přání, kterým se obloží již hotová konstrukce. Obložená zeď může také sloužit jako zeď opěrná.

 

Kamenný obklad vápencem

Kamenné zdi

Kámen je velmi pěkný a především přírodní materiál, který skvěle zapadne do každého prostranství. Kamenné zdi poté získávají velmi elegantní vzhled.

V dřívějších dobách byly kamenné zídky zcela běžnou stavbou u každého stavení. Kámen byl nejlevnější stavební prvek a tak se používal na výstavbu čehokoliv. I v současné době nachází
kamenné zdi své působiště na mnohých místech, protože jsou skutečně originální svým vzhledem.

Rádi vám vystavíme kamennou zeď podle vašeho přání a můžete si zvolit i jaký budete chtít kámen. Naší specializací jsou kamenné zdi, které se staví na sucho. Vybíráme velmi odolné a dobře opracované kameny, které dají finální stavbě efektivní design a upoutají  pozornost. Především jsou stabilní a zcela přirozené ve venkovním prostoru.

Vystavíme zeď na přání

  • Kamenné zdi bez pojiva se hodí skvěle do zahrad, kde mohou sloužit jako elegantní opěrná
    zeď s přírodním vzhledem. Můžeme ji doplnit bránou nebo klenbou.
  • Pro větší kamenné zdi nebo jistější opěru lze použít i pojivo, nejčastěji beton, čímž se zabrání
    k sesuvu půdy a celkově se ideálně vyřeší zpevnění prostoru.
  • Není ani problém obložit zeď s nějakou jinou konstrukcí, kdy kámen poslouží jako skvělý
    prvek dekorace.

 

Možností je skutečně mnoho, ale to je již prostor pro vaše přání a požadavky.

Zaujala vás naše nabídka?

V případě zájmu o naši službu nás neváhejte kontaktovat. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích Instagram nebo Facebook.

Kam dál?