LK Kamenné stavby

Kamenná brána na zakázku

Pokud hledáte možnost jak vytvořit příjezdovou cestu nebo vchodu, která zanechá dojem, kamenná brána je ideálním způsobem jak toho dosáhnout. Brány tvoříme z kvalitních kamenů, které vydrží věčnost.

Kamenná brána z pískovce

Postavíme pro vás působivou bránu

Ať už se jedná o novostavbu nebo o stávající nemovitost, brána od nás dodá vašemu projektu potřebnou atmosféru.

Vzhledem k tomu, že práce s kamenem je pro nás srdeční záležitostí, máme cit i pro volbu správného materiálu. Vystavíme vám kamennou bránou podle vašich představ, tak aby se hodila k vaší nemovitosti nebo i do vašich zahrad. Můžete nám navrhnout, jaká je vaše představa a my ji můžeme zrealizovat. Díky našim bohatým zkušenostem budete spokojeni s výsledkem, který zajisté přinese oživení vašich prostorů.

Flexibilní výška i šířka brány
Možnost zavěšení bran
Řešení designu na míru
Pracujeme s kamenem vysoké kvality
Přední pohled na kamennou bránu

Kombinujte s dalšími kamennými elementy

Naše brány navrhneme tak, aby spolupracovaly s dalšími architektonickými komponentami, což vám umožní vytvořit skutečně jedinečný design. Lze tak například napojit k bráně kamennou zeď.

Ukázka realizace Lánské brány

O stavbě brány

Brána byla postavena z opuky, která se dá lehce opracovat na požadované tvary. Každý kámen na této stavbě byl ručně vyroben na požadovaný rozměr.

  • Klenba byla vytvořena z velkých kamenů
  • Nákolní kameny, které jme opracovali jsou z pískovce a vedou až do základu brány
  • Záklopové pískovcové desky jsou nařezány na míru brány
  • Některé prvky se sekali až po uložení kamene přímo na dokončené konstrukci.

Historie brány

Pokud se podíváme opět tak trochu do historie, tak kamenné brány byly celkem běžnou stavbou, která byla součástí historických sídel. Rovněž mnohé z nich byly vstupní branou do zahrad, parků nebo obor.

Za každým kamenem, který byl vsazen do stavby, bylo kus lidské práce. Výsledkem ovšem byly nádherné stavby, které oddělovaly od sebe různé prostory. Některé kamenné brány byly proslaveny tím, že tudy procházeli významní lidé.

Kvalitní kamenná brána přesně na míru

Nemusíte se obávat o stabilitu kamenné brány, jelikož naše zkušenosti a stavby, které provádíme, jsou zcela bezpečné. Neváhejte nás kontaktovat, společně vytvoříme nádherný prvek.

Zaujala vás naše nabídka?

V případě zájmu o naši službu nás neváhejte kontaktovat. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích Instagram nebo Facebook.

Kam dál?